FoodExim.netНовая система координат продовольственного рынка


Нас уже: 121
Онлайн: 1
Пользователей: 0
Гостей: 1
Компаний: 66

покупка, продажа, логистика, транспорт, таможенное оформление, ГОСТы, оборудование

Скасування сертифікації зерна дозволить українським аграріям економити 1 млрд гривень щорічно - експерт

Про перспективи розвитку аграрного ринку в Україні в ефірі радіостанції «Голос Столиці» розповів керівник групи експертів Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Володимир Лапа.

Парламент скасував обов'язкову сертифікацію зерна, продуктів його переробки та зерносховищ. Як заявив голова Української аграрної асоціації Володимир Макар, це підвищить конкурентоспроможність українського агропромислового комплексу. Відбудеться це за рахунок зменшення кількості дозвільних документів для ведення агробізнесу. Сертифікація була причиною численних простоїв автотранспорту, вагонів та суден, а також створювала умови для процвітання корупції.

Керівник групи експертів Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Володимир Лапа вважає, що помітної користі сертифікація якості зерна не приносила. Про це він заявив в ефірі радіо «Голос Столиці».

«Голос Столиці»: Що надавала ця обов'язкова сертифікація? Чи була контролем за якістю?

Володимир Лапа: Практично нічого не надавала. Коли визначається якість зерна? Вона формується не тоді, коли ви даєте папірець, а тоді коли ви вносите міндобрива. Сертифікація лише констатує якість. В принципі, без тих сертифікатів якості, які скасували, система спокійно може працювати. Більше того – ці сертифікати призводили до значних витрат. За нашими оцінками, зерновий ринок в цілому втрачав приблизно мільярд гривень щорічно на тому, що треба було отримувати ці сертифікати якості.

«Голос Столиці»: Наскільки складно і дорого було отримати сертифікати?

Володимир Лапа: Загальні платежі, які стосувалися отримання сертифікатів якості, як правило складалися з двох компонентів. Перший – це відносно невеликий офіційний платіж, а другий компонент – якщо ви хотіли прискорити і вирішити це питання більш оперативно, то треба було сплачувати послуги.

«Голос Столиці»: А що з приводу спрощення процесу реєстрації договорів оренди землі і відміни обов'язкового техогляду сільгосптехніки? Чи є рішення парламенту про їх відміну?

Володимир Лапа:Поки що нема, але загалом ми бачимо, що Верховна Рада останні 1,5 місяця більше займався безпекою. Але ми не розуміємо, коли не розглянуті ключові економічні, а парламент дозволяє собі тиждень не працювати. Нам здається, що це неприйнятно.

Нагадаємо, наприкінці лютого Українська аграрна асоціація звернулася до Верховної Ради України з проханням у найкоротші терміни прийняти пакет антикорупційних законів. Серед них - скасування обов'язкової сертифікації якості зерна.

Источник: newsradio.com.ua
10 апреля 2014 г.Dmitriy
Прямой эфир